Poniżej znajduje się lista oferowanych przez nas ciepłomierzy

Ciepłomierz ultradźwiękowy T230 do pomiaru energii cieplnej i chłodu qp 0,6 – 2,5 m3/h

Opis produktu

Kompaktowy ultradźwiękowy ciepłomierz T230 przeznaczony jest do pomiaru przepływu i zużycia ciepła w mieszkaniowych instalacjach grzewczych, w których medium jest woda. Dostępny jest również jako licznik chłodu.

Ciepłomierze T230 mierzą przepływ w oparciu o metodę ultradźwiękową, dzięki której charakteryzują się wysoką dokładnością pomiarów, są długotrwale stabilne i pozbawione łatwo zużywających się elementów mechanicznych. Urządzenie składa się z przetwornika przepływu, dwóch czujników temperatury oraz z układu elektronicznego obliczającego zużycie energii z objętości medium oraz różnicy temperatur. Przetwornik przepływu wykonany jest z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, zapewniającego stałą jakość i powtarzalność wyrobu.

 

 

Przelicznik PolluTherm do pomiaru energii cieplnej i chłodu

 Opis produktu

Przelicznik PolluTherm przeznaczony jest do pomiaru zużycia energii w systemach grzewczych lub chłodniczych. Opcjonalnie PolluTherm może być stosowany do pomiaru energii w połączonych systemach ciepła i chłodu, gdzie podczas pracy licznika następuje automatyczne przełączanie pomiędzy trybem zliczania energii cieplnej i chłodniczej. Wartość progu przełączania może być indywidualnie ustawiana w zależności od wymagań konkretnej instalacji. Przeglądanie zapamiętanych danych oraz zdalny odczyt jest zapewniony przez dwa złącza umożliwiające instalację dodatkowych modułów w dowolnym momencie pracy przelicznika, np. M-Bus lub wyjście impulsowe.

Po upłynięciu terminu ważności legalizacji przelicznika, możliwe jest wysłanie do punktu legalizacyjnego lub serwisowego jedynie wewnętrznego modułu integratora. W tym czasie wszystkie połączenia na listwie zaciskowej zewnętrznej obudowy pozostają bez zmian. Nie trzeba odłączać przewodów czujników temperatur, przetwornika przepływu oraz linii transmisji danych, np. z regulatorem pogodowym węzła cieplnego.

 

Cechy szczególne:

 

Ciepłomierz kompaktowy QHeat5 Qp 0,6 ... 2,5 m3/h - opis produktu

 

Kompaktowy ciepłomierz mechaniczny, standardowo wyposażony w optyczne wyjście danych IrDA oraz dodatkowe złącze do współpracy z modułami komunikacyjnymi.

W każdej wersji wykonania, ciepłomierz może pracować w systemach Q M-Bus, Q walk-by i Q AMR, dzięki możliwości montażu zewnętrznych modułów komunikacyjnych.

W wersji hybrydowej, licznik automatycznie przełącza się z trybu opomiarowania ciepła na tryb pomiaru zużycia chłodu. W wykonaniu specjalnym może służyć do opomiarowania instalacji solarnych.

Nowością są wersje ciepłomierza z wbudowanym na stałe modułem M-Bus i modułem M-Bus wraz z 2 wejściami na wodomierze.

 

Ciepłomierz kompaktowy Pollucom E Qp 0,6 ... 2,5 m3/h - opis produktu

 

Kompaktowy licznik PolluCom E może być używany do pomiaru zużycia energii w systemach grzewczych lub chłodniczych. Szczególnie zalecany jest do stosowania do indywidualnego opomiarowania mieszkań i domków jednorodzinnych. Charakteryzuje się on bardzo dużą precyzją pomiaru przepływu i temperatury oraz niespotykaną w innych urządzeniach tej klasy trwałością. Licznik posiada duży dwupoziomowy wielofunkcyjny wyświetlacz LCD. Wskazania dostępne na wyświetlaczu LCD umożliwiają pełną diagnostykę pracy punktu rozliczeniowego przez rejestrację wielkości maksymalnych uzupełnionych datą i godziną. Pomiar temperatur i przepływu odbywa się, co 4 sekundy. Dostępne są moduły dodatkowe, które rozszerzają standardowe cechy licznika:

  • M-Bus zgodny z normą EN 1434-3.
  • Mini-Bus do odczytów w autorskim systemie Sensus lub systemach radiowych.
  • M-Bus zgodny z normą EN 1434-3 lub Mini-Bus z dwoma wejściami impulsowymi dla wodomierzy dodatkowych.
  • Wbudowany rejestrator danych (wersja E/S) – 744 rekordy danych.
  • Wyjście impulsowe typu OC.